وبلاگ

نمونه های سنگ کورین اورانوس

نمونه های سنگ کورین اورانوس

نمونه های سنگ کورین اورانوس

نمونه های سنگ کورین اورانوس | کورین شرکتی است که برای بار اول این صفحات سنگ مصنوعی را به بازار ایران وارد کرد. شرکت سنگ مصنوعی اورانوس در سال 1382 شروع به تولید سنگ کورین اورانوس نمود که نسب به نمونه خارجی این سنگ بسیار مقرون به صرفه تر است اما همچنان کیفیت و ویژگی های مخصوص به سنگ کورین را حفظ کرده است. به همین علت سنگ کورین اورانوس در بازار ایران طرفداران بسیاری پیدا کرد.

در طول زمانی کوتاه سنگ کورین اورانوس جایگاهی در کنار نمونه های خارجی پیدا کرد. اکنون سنگ کورین اورانوس از با کیفیت ترین و به صرفه ترین سنگ های مصنوعی به شمار میرود حتی راه خود را به بازار های خارجی باز کرده است.

در این بخش به کاربرد های سنگ کورین اورانوس دردکورهای داخلی و مشاهده نمونه های ان میپردازیم.

موارد استفاده سنگ کورین اورانوس

استفاده از سنگ کورین اورانوس همزمان با گسترش و توسعه صنعت ساختمان سازی و طراحی های مدرن داخلی فزایش پیدا کرده است. سنگ کورین اورانوس به دلیل مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود میتواند در فضاها و مکان های مختلفی به کار برده شود.

میتوان از کاربرد های سنگ کورین اورانوس به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل استفاده در فضا های مسکونی: در سینک ظرف شویی، صفحه جزیره آشپز خانه، صفحه کابینت، دیوار پوش آشپز خانه، سینک روشویی.
 • قابل استفاده در فضا های تجاری و اداری: به عنوان کانتر پذیرش، استند های فروشگاهی، میز و… مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قابل استفاده در فضا های بهداشتی و درمانی
 • ساخت تزئیات و وسایل دکوری

مزیت های سنگ کورین اورانوس

<yoastmark class=

 

سنگ کورین اورانوس با توجه به ویژگی های خاصی که دارا است در میان خریداران و سازندگان ساختمان ها بسیار محبوب است. اما چه مواردی این سنگ را نسبت به دیگر نمونه های سنگ مصنوعی برتر میسازد؟ چرا بسیاری از افراد با وجود انواع تولیدی های سنگ کورین داخلی و خارجی ،سنگ کورین اورانوس را انتاخب میکنند؟

اشنایی با مزیای استفاده از این سنگ مصنوعی زیبا میتوانید پاسخ سوالات این چنینی د ذهن خود را بگیرید.

یکپارچگی در محل اتصال

یکی از مهم ترین مزایای سنگ کورین اورانوس قابلیت یکپارچگی و اجرای بدون درز آن است. محل اتصال این سنگ ها |س از اجرا از موادی که هم جنس و هم رنگ و کاملا مشابه خود سنگ است ، مانند چسب مخصوص اپوسی اکلریک ، پر میشود. بنابر این تممی درز های بین سنگ ها پوشانده میشود و در واقع درزی در نمای نهایی سنگ کورین اورانوس نشان داده نمیشود.

مقاومت در برابر تغییرات دما

سنگ های کورین اورانوس در برابر شوک های حرارتی و ترک خوردگی مقاوم هستند. در صورتی که سنگ با حرارت بالا تغییر رنگ دهد قایل ترمیم است و مشکلی برای سلامت سنگ به وجود نمی آید. همچنین سنگ های کورین اورانوس ضد اب هستند و به همین علت در مکان هایی که سطوح آن با اب تماس زیادی دارند سنگ کورین اورانوس انتخاب بسیار مناسبی است.

مقاوم در برابر قارچ و باکتری

این سنگ ها به دلیل عدم جذب آب و یکپارچه بودن در سطوح اتصال، از رشد و نفوذ باکتری ها و قارچ ها جلوگیری میکند. سنگ کورین اورانوس سطحی کاملا تمز و بهداشتی را به وجود می آورد که برابر نفوذ و رشد باکتری های موجود در محیط جلوگیری میکند.

از این رو استفاده از این نوع سنگ در محیط های درمانی بهداشتی مثل بیمارستنها، کلنیک ها، درمانگاه ها و … قاب استفاده هستند. علاوه بر آن سنگ کورین اورانوس تحت حرارت و دمای بالا قابلیت فرم پذیری نیز دارند.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی و اسیدی

یکی دیگر از مزایای استفاده از سنگ کورین اورانوس مقاوم بودن بسیار زیاد در مقابل اسیدها و مواد شیمیایی است. به همین دلیل این سنگ مصنوعی میتواند گزینه مناسبی برای استفاده در محیط های آزمایشگاهی، بیمارستانها و آشپز خانه باشد. با اینکه در مقابل مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم هستند اما توصیه میشود که از مواد سفید کننده قوی تر از 50 درصد استفاده نشود.

قابل ترمیم و تعمیر

در صورت وارد شدن ضربه و یا برخورد اشیای نوک تیز، سنگ کورین اورانوس به راحتی قابل ترمیم است. به دلیل اینکه ساخت این سنگ به صورت لایه لایه نیست ترمیم ن سریع و راحت انجام میشود.

ابعاد سنگ کورین

سنگ مصنوعی کورین اورانوس به 6 دسته اصلی تقسیم بندی میشود. که این دسته ها میتوانند ابعاد مختلفی داشته باشند. دسته بندی ها و ابعاد این سنگ به شرح زیر میباشد.

 • سری SP با ابعاد ۳۲۰*۷۶ سانتی متر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری S  با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری GR1 با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری GR2 با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری GR3 با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری GR4 با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰ میلیمتر
 • سری Maysie با ابعاد ۳۶۸*۷۶ سانتیمتر و ضخامت ۱۰

نمونه سنگ کورین اورانوس در آشپرخانه

 

سطح کرولیت کورین اورانوس برخلاف کاشی ها یا سنگ های گرانیتی و چوبی بدون تخلخل و درز است. از این رو همانطور که گفته شد سطحی انتی باکتریال بوده و جرم و باکتری نمیتواند به سطح آن نفوذ کند.

<yoastmark class=

به دلیل ضد اب بودن سنگ های کورین نگهداری و نظافت آن بسیار اسان است. در محیط هایی مانند آشپ خانه که نیاز به نظافت مداوم دارد گزینه ای کاملا بهداشتی و مناسب است. سنگ کورین اورانوس را میتوانید به عنوان سینک ظرفشویی، کابینت و حتی جزیره آشپز خانه و…  به کار ببرید.

<yoastmark class=

نمونه سنگ کورین اورانوس در سرویس بهداشتی

<yoastmark class=

سنگ کورین اورانوس به دلیل مقاوم بودن در برابر آب و رطوبت برای استفاده در محیط هایی که با اب و رطوبت مانند حمام و سرویس بهداشتی، سر و کار زیادی دارند گزینه ی مناسبی است. از این سنگ میتوان برای روشویی، دیوار های حمام و سروس بهداشت ، کف و دیواره وان، سونا و جکوزی استفاده کرد.

<yoastmark class=

نظافت کرولین به دلیلی یکپارچگی و عدم لکه پذیری بسیار راحت و اسان است. تغییر رنگ و خرابی در گذشت زمان پیش نمی اید و شما میتوانید با خیالی اسوده از مواد تمیز کننده برای نظافت آنها استفاده کنید.

<yoastmark class=

نمونه سنگ کورین اورانوس در مکان های تجاری

<yoastmark class=

کورین اورانوس به عنوان سطح شفاف و با رنگبندی متنوع برای استفاده به عنوان میز پذیرش و اطلاعات کاربرد دارد. همچنین در سالن های غذا خوری به علت تنوع رنگ بالا و عدم ترکیب با مواد دیگر ، امکان ایجاد مکانی زیبا و لذت بخش را برای شما به امغان آورده است.

<yoastmark class=

دیگر خدمات ما

مهراز استون به ارائه خدمات مشاوره، تولید و فروش انواع سنگ های مصنوعی مرغوب با بهترین قیمت ها در سراسر کشور مفتخر است.

شما میتوانید تنها با برقراری یک تماس با مشاوران ماهر مهراز استون در تماس باشید و هر گونه سوال خود را بپرسید. مشاوران ما شمارا یاری میدهد تا با توجه به نیاز خود بهترین نوع سنگ را با بودجه مورد نطر خریداری کنید. مهراز استون با سابقه و تجربه پربار خود میتواند شما را به بهترین شکل ممکن به سمت تصویر ذهنی شما نزدیک کند.

شما میتوانید با کیفیت ترین سنگ مصنوعی را چون سنگ SPL ، سنگ کوارتز و سنگ مارمونایت از مهراز استون خیالی اسوده تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *