سنگ کوارتز در اصفهان

"<yoastmark

تولید سنگ کوارتز در اصفهان یکی از بهترین، گسترده ترین و فراروان ترین ماده معدنی بر روی سطح زمین سنگ کوارتز در اصفهان می باشد. این سنگ در تمامی نقاط جهان بسیار فراوان موجود می باشد و در هر دمایی نیز ایجاد می شود. جالب است بدانید این ماده معدنی در تمامی محیط های معدنی وجود دارد همچنین سازنده اصلی و اولیه بسیاری از سنگ های موجود در طبیعت است. همین دلیل باعث می شود تا حداکثر تنوع مواد معدنی در بوروکراسی، عادات و رنگ آمیزی های مشخصی در آن موجود می باشد. شما می توانید سنگ کوارتز در اصفهان را در سنگ های دگرگونی، سنگ های آذرین و رسوبی به مقدار زیادی پیدا کنید. این ماده در برابر هوازدگی شیمیایی و مکانیکی بسیار مقاومت بالایی دارد.

 همچنین دوام بالای این سنگ باعث شده است تا بتوانید آن را به عنوان غالب در کوه ها و همچنین ماده اصلی تشکیل دهنده شن، ماسه ساحل، رودخانه و صحرا تبدیل نموده است. شایان ذکر است بدانید کوارتز در تمامی نقاط جهان قابل یافت می باشد و به وفور پیدا می شود. بدون شک می توان گفت یکی از پرکاربردترین و مفیدترین سنگ های موجود در سر تاسر جهان، سنگ کوارتز می باشد. در ادامه با فواید و کاربردهای آن آشنا می شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامعی در رابطه با سنگ های کوارتز در اصفهان در اختیار شما بگذاریم.

سنگ کوارتز چیست؟

کوارتزها یک ترکیب شیمیایی می باشند که از یک بخش سیلیسم و دو بخش اکسیژن تشکیل شده اند. از نظر شیمیایی این ماده به نام دی اکسید سیلیکون نام دارد. این سنگ به عنوان یکی از مفیدترین مواد معدنی شناخته می شود؛ زیرا دارای فواید و خواص منحصر به فردی می باشد. همانطور که گفتیم این سنگ به وفور در تمامی نقاط جهان و در هر دمایی پیدا می شود. دارای ویژگی های بسیار منحص به فردی می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد. سنگ کوارتز در اصفهان برای خریداری با نازلترین قیمت موجود می باشد. همچنین در ادامه مقاله می توانید با انواع کاربردهای سنگ کوارتز آشنا شوید و برای خرید سنگ کوارتز اقدام نمایید. همچنین می توانید به فروشگاه های معتبری که به فروش سنگ کوارتز در اصفهان مشغول می باشند، مراجعه نمایید و انواع سنگ کوارتز را با بهترین قیمت خریداری نمایید.

قیمت سنگ کوارتز در اصفهان

قیمت یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که کاربران هنگام خرید سنگ کوارتز در اصفهان به آن توجه ویژه ای می نمایند. مسلما شما زمانی که می خواهید مبلغی را برای محصولی پرداخت نمایید، به تمامی ویژگی ها و خصوصیات آن توجه می نمایید تا مناسب ترین و بهترین خرید را با توجه به نیاز خود انجام دهید. طبیعتا نمی توان قیمتی ثابت بر روی این سنگ ها گذاشت؛ زیرا بر اساس نوع و کاربرد، قیمت سنگ کوارتز متفاوت از هم می باشد.

برای نمونه سنگ های کوارتز صورتی قیمتی متفاوت تر از سنگ های کوارتیزیت دارد. این قیمت ها هم در قیمت خرید سنگ کوارتز و هم در قیمت فروش سنگ کوارتز در اصفهان گوناگون و متمایز از هم می باشد. خبر خوب این است که معدن های سنگ کوارتز در کشور عزیزمان، ایران وجود دارد و استخراج نیز انجام می شود. از همین رو ما میتوانیم با تولید داخل قیمت سنگ کوارتز را بسیار مناسب تر عرضه کنیم.

فروش سنگ کوارتز

"<yoastmark

فروش سنگ کوارتز در اصفهان در فروشگاه های معتبر به صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود. کاربرانی که قصد خرید سنگ کوارتز از اصفهان را دارند می

 توانند با مراجعه به فروشگاه های معتبر در اصفهان، خرید خود را انجام دهند. همچنین شایان ذکر است بدانید فروش کوارتز در اصفهان با نازلترین و مناسب ترین قیمت انجام می شود. از آنجایی که معدن های زیادی در ایران به منظور اقدامات و عملیات استخراج سنگ کوارتز وجود دارد، این محصول تولید داخلی محسوب می شود و قیمت مناسبی دارد.

همچنین طبیعتا می دانید که هنگام فروش سنگ کوارتز، قیمت یکی از اصلی ترین و مهم ترین پارامترهایی می باشد که خریداران شما به آن توجه می نمایند. یکی دیگر از معیارهای مهم هنگام فروش سنگ کوارتز در اصفهان این است که تنوع محصول در فروشگاه شما بالا باشد. شما بتوانید انواع نمونه های سنگ های کوارتز را به مشتری ارائه دهید و تنوع را در فروشگاه معتبر خود در اصفهان افزایش دهید. همچنین برای خریداران و مشتریان خود می توانید مشاوره رایگان در زمینه سنگ کوارتز بگذارید و قیمت ها را به صورت لحظه ای به روز رسانی نمایید تا مشتری وقت خود را صرف استعلام قیمت نگذارد. بهترین سنگ های کوارتز را از اصفهان خریداری نمایید.

تولید سنگ کوارتز

مهراز استون ، تولید کننده و ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان و سنگ کوارتز در اصفهان است . سنگ کوارتز در کارگاه های ما برش خورده و آماده نصب میشوند . همانطور که میدانید خرید از تولید کنندگان به دلیل حذف کردن واسطه ها قیمت بسیار مناسب تری دارند و همینطور باعث اطمینان مشتریان عزیز میشوند.

همانطور که می دانید و بالاتر نیز اشاره کردیم، معدن های زیادی در کشور ایران وجود دارند که می توان اقدامات و عملیات های استخراج سنگ کوارتز را در آن انجام داد. همین مسئله باعث شده است تا این محصول یک تولید داخلی محسوب شود و ما بتوانیم تولید سنگ کوارتز را به صورت تولید داخلی انجام بدهیم. تولید سنگ کوارتز باعث می شود تا قیمت آن نسبت به محصولاتی که وارد کشور می شوند، بسیار مناسب تر و نازل تر می باشد. خریداران و مشتریان می توانند با نازلترین قیمت به خرید سنگ کوارتز در اصفهان اقدام نمایند. تولید سنگ کوارتز باعث می شود تا بتوان از آن بسیار در صنعت های مختلف همچون صنعت راه آهن و نفت استفاده نمود.

خرید سنگ کوارتز در اصفهان

 

برای خرید سنگ کوارتز در اصفهان شما بهتر است به تولید کنندگان سنگ کوارتز مراجعه کنید . همانطور که می دانید طبیعتا فروشگاه های بسیاری در سر تا سر ایران به ویژه شهر اصفهان وجود دارند که به خرید و فروش سنگ کوارتز می پردازند. اما خرید از تولید کننده قیمت خیلی مناسب تری نسبت به خرید از فروشگاه ها دارد. هنگام خرید سنگ کوارتز از اصفهان باید به مواردی همچون قیمت سنگ کوارتز، ویژگی های سنگ کوارتز، خصوصیات مفید سنگ کوارتز و امکانات فروشگاه توجه ویژه ای نمایید تا در نهایت یک محصول خوب و باکیفیت خریداری نمایید. همچنین امروزه با توجه به افزایش خریدهای اینترنتی، فروشگاه ما  فروش سنگ کوارتز را به دو صورت اینترنتی (آنلاین) و حضوری برای مشتریان خود به ارمغان آورده. خرید حضوری برای کسانی که به شدت حساس هستند و همچنین در نزدیکی و یا خود شهر اصفهان می باشند، بسیار پیشنهاد می شود.

خرید اینترنتی و آنلاین هم برای کسانی که در شهرهای مختلف می باشند و یا به علت مشغله کاری نمی توانند به صورت حضوری مراجعه نمایند، می باشد. فروشگاه های ما هر دو این بستر را امکان پذیر نموده اند. به یاد داشته باشید که برای خرید سنگ کوارتز در اصفهان باما تماس بگیرید

خصوصیات و ویژگی های فیزیکی سنگ کوارتز

همانطور که در قسمت های مختلف این مقاله اشاره کردیم، سنگ کوارتز در اصفهان دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی می باشد که آن را تبدیل به سک سنگ محبوب و پرفروش نیز کرده است. از جمله خصوصیات و ویژگی های فیزیکی این سنگ شامل موارد ذیل است:

 • رنگ: این سنگ را می توان تقریبا در هر رنگی پیدا کرد. از جمله رنگ های معمول و شناخته شده آن شامل: سفید، شفاف، خاکستری، بنفش، زرد، قهوه ای، سیاه، صورتی، سبز و قرمز می باشد.
 • خط یا رگه: بی رنگ می باشد. (سخت تر از صفحه رگه)
 • جلا: شیشه ای
 • سختی: 7 موهس
 • وزن مخصوص: 2.6 تا 2.7
 • خصوصیات تشخیصی: شکستگی نامنظم، براقیت شیشه ای و سختی زیاد
 • ترکیب شیمیایی: SiO2
 • سیستم بلوری: شش ضلعی
 • موارد استفاده: شیشه سازی، ریخته گری شن و ماسه، ساینده، مواد هیدرولیکی در صنعت نفت، سنگ های قیمتی و ارزشمند

کاربردهای سنگ کوارتز در اصفهان چیست؟

"<yoastmark

همانطور که گفتیم یکی از مفیدترین مواد معدنی در طبیعت، سنگ کوارتز می باشد. فواید این ماده معدنی می تواند ارتباط مستقیمی با خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن داشته باشد. در مقیاس موهس، این سنگ دارای مقاومت عدد هفت می باشد و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. این ماده از نظر شیمیایی در تماس با بیشتر موادهای موجود در طبیعت بی تاثیر می باشد. شایان ذکر است بدانید یکی از بهترین خصوصیات این ماده این است که دارای ویژگی های الکتریکی و همچنین  مقاومت در برابر حرارت می باشد. این ویژگی باعث می شود تا در بین محصولات الکترونیکی دارای ارزش بسیار بالایی باشد.

سنگ کوارتز در اصفهان از آنجایی که دارای درخشش می باشد، به عنوان یک سنگ قیمتی شناخته می شود و همچنین در ساخت انواع شیشه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از اولین کاربردهای کوارتز که می توان به آن اشاره نمود، به صورت سنگ چخماق، تولید اشیای تیز مانند تیغه های چاقو، تراشنده ها و در نهایت سر نیزه می باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از پر مصرف ترین کاربردهای سنگ کوارتز در اصفهان در صنعت شیشه سازی می باشد و شما می توانید آن را در بسیاری از محصولات شیشه ای و همچنین شیشه ها مشاهده نمایید.

کاربرد کوارتزها به عنوان سنگی قیمتی

یکی از کاربردهای ارزشمندی که سنگ های کوارتز دارا می باشند، این است که می توانید از آن ها سنگ هایی به شدت قیمتی و ارزشمند بسازید که دوام بسیار بالایی نیز دارند. همچنین این سنگ ها، به سنگ هایی سنگ تبدیل می شوند که ارزش آن را افزایش می دهد. نمونه سنگ های محبوب و قیمتی که با استفاده از سنگ کوارتز ساخته می شوند و بین مردم نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است، شامل موارد زیر می باشد:

 • آمتیست
 • کوارتز گل رز
 • کوارتز دودی
 • آونتورین
 • عقیق
 • کوارتز یاس

تمامی این سنگ ها ساخته شده توسط سنگ های کوارتز می باشند و همچنین دارای ساختار ریز بلوری هستند.

نمونه های استفاده سنگ کوارتز در شیشه سازی

جالب است بدانید فرآیندهای زمین شناسی برخی مواقع ماسه هایی را ته نشین می نماید که تقریبا می توان گفت از 100 درصد کوارتز تشکیل شده است. این رسوبات را به عنوان منابع ماسه سیلیس با خلوص بالا شناسایی و در نهایت تولید می شوند. همانطور که در بالا گفتیم از این سنگ ها در صنعت شیشه سازی بسیار مورد استفاده واقع می شود. بدون شک می توان گفت یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین کاربرد سنگ کوارتز در اصفهان، در صنعت شیشه سازی می باشد که در مواردی همچون تولید ظروف شیشه ای، شیشه صفحه تخت، شیشه فایبرگلاس و مخصوص از نمونه های استفاده از این سنگ است.

یکی دیگر از کاربردهای سن کوارتز در صنعت نفت

یکی دیگر از مقاومت های سنگ کوارتز در اصفهان، در برابر خرد شدن می باشد. در صنایع نفت فرآیندی که تحت عنوان شکستگی هیدرولیک شناخته می شود، دوغاب های ماسه تحت فشارهای بسیار زیاد، چاه های نفت و گاز را مجبور به پایین آمدن می نماید. این فشار بالا باعث شکستگی سنگ های مخزن می شود و دوغاب شنی به شکستگی ها تزریق می شود. دانه های شن با دوام شکستگی ها را پس از آزاد شدن فشار باز نگه می دارند. این شکستگی های باز جریان گاز طبیعی را به داخل سوراخ چاه تسهیل می نماید.

کاربردهای دیگر شن و ماسه کوارتز

از شن های کوارتز برای پر کردن لاستیک، رنگ و بتونه استفاده می شود. از دانه های این ماده معدنی با اندازه ای دقیق و تمیز شده به عنوان یک رسانه فیلتر و گرانول های بام مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین شایان ذکر است بدانید از شن های کوارتز در اصفهان در صنعت های راه آهن و معدن نیز استفاده می شود. از این ماسه ها در زمین های تفریحی همچون زمین گلف، زمین های والیبال، زمین های بیس بال، جعبه های شن و ماسه کودکان و سواحل نیز می توان از آن ها استفاده نمود.

ساخت بلورهای کوارتز

بدون شک می توان گفت یکی از بهترین و شگفت انگیز ترین خصوصیات این سنگ کوارتز در اصفهان توانایی ایجاد لرزش در فرکانس های دقیق می باشد. این فرکانس ها بسیار دقیق می باشند که می توان از کریستال های کوارتز برای ساختن ابزارها و همچنین تجهیزات بسیار دقیق برای نگهداری وقت (time) مورد استفاده قرار می گیرد. این فرکانس ها می توانند سیگنال های رادیویی و تلوزیونی را به همراه فرکانس های دقیق و پایدار منتقل نماید.

از دستگاه های کوچکی که برای این اهداف استفاده می شود، آن ها را به عنوان نوسانگری بلوری شناخته می شوند. شایان ذکر است بدانید نخستین اسیلاتورهای کریستالی در دهه 1920 ساخته شدند. تنها 20 سال پس از ساخت این دستگاه های کوچک، ده ها میلیون ها سال هر ساله برای تامین ارتش در طول جنگ جهانی دوم مورد احتیاج واقع می شد. جالب است بدانید امروزه میلیاردها کریستال کوارتز برای ساخت اسیلاتورهای ساعت، رادیو، انواع بازی های الکترونیکی، تلوزیون، رایانه، تلفن های همراه، کنتورهای الکترونیکی و در نهایت تجهیزات مختلف جی پی اس (GPS) مورد استفاده قرار می گیرد.

 کوارتز موجود در شن و ماسه های ساحلی اکنون مواد سازنده پیشرفته ترین و مفیدترین دستگاه های الکترونیکی در سر تا سر جهان می باشد.

روش تولید بلورهای کوارتز مصنوعی

در اویل دهه 1900 بود که درخواست برای بلورهای کوارتز بسیار شدت گرفت و کاربران زیادی خواهان این بلورها بودند. درخواست ها از سمت کاربران به قدری زیاد بود که عملیات های استخراج در سر تا سر جهان برای مقدارهای خواسته شده، کافی نبوده. خبر خوب در آن زمان این بود که در طی جنگ جهانی دوم این نیاز محقق شد و صنعت های نظامی و خصوصی آغاز به کار بر روی شیوه هایی برای رشد بلورهای کوارتز مصنوعی انجام دادند تا نیازهای خاص استفاده از آن ها در صنعت نورری و الکترونیک را برآورده سازد.

شایان ذکر است بدانید امروزه بیشتر کریستال های سنگ کوارتز در اصفهان در قطعات الکترونیکی و ابزارهای نوری به جای تولیداز معدن ها استفاده می شوند و در نهایت در آزمایشگاه ها مورد پرورش قرار می گیرند. بیشتر آزمایشگاه ها، بلورهای خود را با استفاده از روش های مبتنی بر روند زمین شناسی فعالیت ها و اقدامات گرمابی رشد می دهند. بلورهای مصنوعی در دمای بالا از آب های بیش از حد گرم که غنی از سیلیس محلول هستند رشد می کنند. این بلورهای ساخته شده را می توان در اشکال ، اندازه ها و رنگ هایی متناسب با نیازهای فرایندهای تولیدی پرورش داد. هزینه پرورش بلورهای مصنوعی کوارتز با استخراج قابل رقابت است و تنها محدودیت تولید ، در دسترس بودن تجهیزات رشد بلور می باشد.

ساختار کریستال کوارتز

در ابتدا باید بدانید که کوارتز به سیتمی مثلثی شکل تعلق دارد. فرم کریستالی ایده آل آن منشوری شش وجهی است که در هر حالت با اهرام شش وجهی خاتمه می یابد. در طبیعت بلورهای این ماده معدنی به طور منظم دوقلو (با کریستال های دوتایی از حد عالی و بیشتر از چپ) و تحریف می شوند. بلورهای خوش فرم معمولاً در یک بستر و زمینه تشکیل می شوند که دارای شکاف غیر منظم در یک خلا هستند. به طور معمول بلورها به ماتریس متصل می شوند.

روند تشکیل سنگ های کوارتز

جالب است بدانید این ماده معدنی بسیار در برابر حمله مکانیکی و شیمیایی بسیار مقاومت بالایی دارد که در نتیجه تجزیه سنگ های آذرین حاوی دانه های کوارتز تولید خواهند شد. این دانه ها ممکن است جمع شوند و در نهایت ماسه سنگ رسوبی را تشکیل دهند.

همچنین شایان ذکر است بدانید در سنگ های دگرگونی به عنوان گنیس و شیست رخ می دهند. این در حالی است که عملا تنها ماده معدنی کوارتزیت ها را تشکیل می دهد. این سنگ اغلب از محلول ها رسوب می نماید و همچنین رایج ترین ماده معدنی وریدی و گانگ می باشد. کوارتز به صورت سنگ های چخماقی تشکیل می شوند که با گچ در کف دریا در توده های گره ای رسوب می نمایند.

 محلول های حامل سیلیس ممکن است جایگزین بسترهای سنگ آهک با کوارتز کریستوکریستالی دانه ای معروف به چرت شود، یا بسترهای ناپیوسته چرت ممکن است همزمان با سنگ آهک تشکیل شوند. در سنگ ها بیشتر با فلدسپات و مسکویت همراه است. اغلب حامل طلا است و به سنگ معدن مهمی از آن فلز تبدیل می شود. کوارتز به مقدار زیاد به صورت شن و ماسه در بسترهای جویبار و در ساحل دریا و به عنوان ماده تشکیل دهنده خاک وجود دارد.

دیگر خدمات ما |

سخن پایانی

در نهایت شما می توانید با مطالعه مقاله بالا در رابطه با سنگ کوارتز در اصفهان، فواید سنگ کوارتز در اصفهان، خرید سنگ کوارتز در اصفهان و قیمت سنگ کوارتز در اصفهان، اطلاعاتی به منظور خرید کسب نمایید. همچنین نکته پایانی که باید به یاد داشته باشید، خرید از فروشگاه های معتبر در اصفهان می باشد تا محصولات شما را تضمین نماید.