ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان

ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان

ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان : در واقع، صفحه کابینت به بخش رویی کابینت گفته می شود. پس از ساخت و نصب قسمت یونیت کابینت، روی آن با صفحاتی پوشانده می شود که کاربرد میزکار را نیز دارد. صفحات کابینت از لحاظ جنس، طرح، ضخامت و… انواع مختلفی دارند که هر یک، از ویژگی های مختص به خود برخوردار می باشند. میدانید که تمامی کابینت های آشپزخانه به صفحه نیاز دارند و تصمیم گیری درباره انتخاب نوع آن، کمی دشوار است.

مهمترین نکته در این زمینه، مراجعه به مرکز ساخت و نصب معتبر صفحات کابینت است که هم مقرون به صرفه باشد و هم از کیفیت بالایی برخوردار باشد. ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، با رعایت تمامی اصول و بهترین کیفیت صورت می گیرد و به شما توصیه می کنیم که آن را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید. در این محتوا قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در خصوص ساخت کابینت و صفحات آن در اصفهان و مطالب مربوط به آن بپردازیم. پس همراه ما باشید.

صفحات روی کابینت چیست؟

درباره صفحات کابینت : صفحات کابینتی بخشی از کابینت محسوب می شود که محل قرارگیری اش، بر روی بدنه کابینت است. صفحات کابینت، انواع مختلفی دارند که به عنوان میز کار در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی، این صفحات به دو صورت صفحات یک لب و دو لب هستند‌. صفحات یک لب به صفحاتی گفته می شود که فقط یک طرف آنها قوس دارند. این صفحات در کابینت های زمینی در حالت عادی به کار می روند. نوع دیگری از صفحات کابینت، صفحات دو لب هستند. دو طرف این صفحات، قوس داده شده و در محل هایی که از دو طرف دید دارند، کاربرد دارند. مانند اپن و…

پروسه کابینت سازی در اصفهان

کلیه فرایند و پروسه کابینت سازی در اصفهان در مراحل زیر خلاصه می شود:

 • مراجعه کابینت ساز به محل و بررسی آن
 • اندازه گیری محل مورد نظر برای نصب کابینت
 • طراحی کابینت مطابق با سلیقه و درخواست مشتری
 • انتخاب چوب بر اساس طرح انتخابی مشتری
 • برش چوب انتخابی مشتری در کارگاه
 • مونتاژ قطعات چوب و نصب نمودن آنها در محل
 • اکسسوری های اضافی که مشتری انتخاب کرده باشد، نصب و اضافه می شود.

خدمات ساخت و نصب کابینت در اصفهان

میدانید که نباید برای ساخت و نصب کابینت، به هر کسی اعتماد کنید. زیرا تمامی افراد، از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند. مهراز استون با بزرگ ترین تولیدی و بهترین نصاب ها آماده ارائه خدمات ساخت و نصب صفحات کابینت میباشد.

 • ساخت کابینت آشپزخانه در انواع مختلف مانند ام دی اف، گلاس، کلاسیک، چوبی، ممبران، فلزی و…
 • کنترلی نمودن هود آشپزخانه، کنترلی کردن چراغ های زیر کابینت، نورپردازی کردن کابینت آشپزخانه و…
 • ساخت کابینت با روکش های مختلف اعم از چوبی، ام دی اف و…
 • ساختن کابینت تمام ام دی اف مانند بدنه و درب
 • نصب کردن کابینت بر روی دیوار
 • ساخت باکس دکور، کمد دیواری و باکس نور
 • و…

دستمزد نصاب کابینت در اصفهان چقدر است؟

ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان

معمولا دستمزد نصاب کابینت در اصفهان، به صورت پروژه ای یا روزمزد می باشد. در ذیل به بیان عوامل موثر بر تعیین قیمت دستمزد نصاب کابینت می پردازیم:

 • تغییرات هنگام نصب کابینت: درخواست تغییر برخی از قسمت های کابینت نصب شده، منجر به پرداخت هزینه به نصاب می شود.
 • یراق آلات و تجهیزات مصرفی نصاب کابینت: لوله ها، پیچ ها و به طور کلی اتصالاتی که سبب محکم کردن قفسه ها بر روی دیوار می شود، همگی یراق آلات مورد نیاز نصاب کابینت به شمار می روند. نوع و تعداد متریال ها به نوع کابینت و نظر نصاب بستگی دارد که هزینه تمامی آنها بر عهده کارفرما می باشد. بنابراین یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین میزان دستمزد نصاب ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، میزان یراق آلات مصرفی می باشد.
 • ساخت سبد سوپرمارکت: معمولا هنگام صحبت از ساخت کابینت در آشپزخانه، ذهن تمامی افراد به سمت کابینت های رایجی می رود که در اغلب خانه ها مشاهده می شود. ولی بسیاری از افراد، درخواست ساخت سبدهای سوپر مارکتی را از نصاب می کنند. این سبد ها از فلز بوده و برای چیدمان وسایل به کار می روند. افراد با هدف قراردادن وسایل، ظروف آشپزی و انواع خوراکی، این سبدهای سوپر مارکتی را در آشپزخانه خود نصب می کنند. البته اندازه و ابعاد این سبد ها بر اساس نیاز مشتری، ساخته می شود که قیمت متفاوت تری نیز با کابینت های رایج دارد.

برای اطلاع از قیمت ها و ارسال درخواست ساخت و نصب صفحات کابینت باما تماس بگیرید

اهمیت نصب و ساخت کابینت توسط افراد متخصص در اصفهان

نصب و ساخت کابینت توسط افراد مختلفی صورت می گیرد. ولی در صورتیکه این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود، هزینه های بسیاری را برای کارفرما تحمیل خواهد نمود. برای اینکه کابینت از عمر طولانی برخوردار باشد و با گذشت زمان دچار خرابی نشود، بایستی از متخصصان در این زمینه استفاده کرد. با سپردن نصب و ساخت کابینت آشپزخانه خود به متخصصان موجود در مناطق مختلف اصفهان، خیالتان از بابت کیفیت و طول عمر مفید آن آسوده خواهد بود. نصب و کابینت سازی در اصفهان، شامل ساخت مدل های مختلف کابینت و تعمیر و نصب بخش های مختلف آن می شود. اگر میخواهید ساخت و نصب کابینت اصولی داشته باشید که از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد، لازم است که به متخصصان ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان مراجعه کنید.

مراحل نصب صفحات کابینت

نصابان کابینت در اصفهان، به تمامی مراحل و شرایط نصب کابینت مسلط می باشند. در ذیل به شرح و توضیح تمامی این مراحل اشاره میکنیم:

 • نصب کابینت دیواری: یکی از انتخاب های رایج در نصب کابینت دیواری، اتصال ۴۵ است. برای انجام این اتصال، ابتدا چوب یا فلز با مقطع مستطیلی و با زاویه ۴۵ درجه برش داده شده و که یک زاویه قائمه را درست می کنند. درنتیجه سبب نگهداری کابینت بر روی دیوار می شوند. نصاب ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، یکی از قطعات را بر روی دیوار قرار داده و دیگری را بر روی کابینت نصب می کند.
 • نصب کابینت زمینی: پس از نصب کردن تمامی اتصالات، مرحله نصب کابینت زمینی را شروع می کند. برای انجام این کار، ابتدا کابینت را با پیچ به یکدیگر محکم می کند. سپس با پایه آنها را تراز کرده و کابینت ها را در جای خود قرار می دهد.

نصب صفحه کابینت زمینی

 • همچنین در اندازه گیری درب ها نیز بایستی عرض را چند میلی متر کمتر از عرض واقعی درب تعیین می کند. ارتفاع درب را نیز مانند عرض آنها اندازه گیری می کند ولی لازم به ذکر است که ارتفاع کابینت های زمینی و دیواری ثابت می باشد.
 • برش کاری و لبه چسبانی: پس از اینکه درب ها و طبقات کابینت اندازه گیری شد، نوبت به برشکاری ابعاد مشخص شده می رسد. سپس نصاب اقدام به لبه چسبانی آنها با نوارهای پی وی سی به ضخامت یک تا دو میلی متر می کند.
 • نصب لولا، درب و دستگیره کابینت: پس از انجام مراحل بالا، متخصص اقدام به سوراخ کردن محل نصب لولا بر روی در را می کند. این کار را با استفاده از دریل انجام می دهد که بایستی با رعایت اصول و نکاتی صورت بگیرد. همچنین هنگام نصب درب ها و دستگیره ها، بایستی درب ها در فاصله ثابتی تنظیم شوند. به این امر در کابینت سازی، ریگلاژ کاری گفته می شود.

انواع ساخت صفحات کابینت در اصفهان

متخصصان ما که در زمینه ساخت صفحات کابینت در اصفهان فعالیت می کنند، میتوانند تنوع گسترده ای از این صفحات را به مشتری ارائه دهند. مشتری نیز میتواند بر اساس نیاز و سلیقه خود، هر یک از این صفحات را انتخاب نماید. از جمله انواع صفحات کابینت، شامل این موارد می شود:

 • صفحه کابینت سنگی: به طور کلی، این نوع از صفحه کابینت ها از مقاومت بالا و ظاهر زیبایی برخوردار می باشند که به دو نوع صفحه کابینت سنگ مصنوعی در اصفهان و صفحه کابینت سنگ طبیعی دسته بندی می شود. این صفحات به دلیل برخورداری از تنوع طراحی و کیفیت بالا، یکی از انواع صفحات کابینت گران قیمت و محبوب به شمار می روند.
 • نام دیگر این صفحات، صفحه کابینت با طرح سنگ نیز می باشد.
 • صفحه کابینت سنگ طبیعی: این نوع صفحات در گذشته بر روی کابینت های فلزی به کار می رفت. امروزه نیز از این نوع صفحات که با سنگ های خاص درست شده اند، برای کابینت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. با اینکه سنگ طبیعی برای سنگ کورین، جایگزین خوبی به شمار نمی رود ولی یکی از صفحات کابینت شیک و زیبا محسوب می شود.
 • صفحه کابینت با مغزی ام دی اف و روکش ملامینه: این نوع صفحات از ضخامت های مختلفی برخوردارند که شامل ۲ ورقی، ۳ ورقی و ۴ ورقی با ضخامت ۱۶ میلی متری می شود.

دیگر نمونه های ساخت صفحات کابینت در اصفهان

 • صفحه کابینت PVC: از مزایای صفحات کابینت pvc، مقاومت بالای آنها در برابر رطوبت است. ولی از جمله معایب آنها، آسیب پذیری در برابر اجسام تیز می باشد. پس از مقاومت کافی در برابر ضربه و اجسام سنگین برخوردار نمی باشند.
 • صفحه کابینت استیل: این نوع از صفحه کابینت به جهت اینکه آلیاژی از آهن است، دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی و سایش، ضد زنگ بودن، استحکام و سختی، درخشش و زیبایی و… می باشد. این نوع ورق استیل به دو نوع استیل بگیر و استیل نگیر دسته بندی می شود که به نوع استیل نگیر، آهنربا وصل نمی شود. درنتیجه از قیمت و کیفیت بالاتری برخوردار می باشد.
 • صفحه کابینت دست ساز: جنس صفحات کابینت دست ساز از ام دی اف می باشد که توسط کابینت ساز و در محل ساخته می شود. صفحه کابینت دست ساز ام دی اف از تنوع بیشتری برخوردار بوده و میتواند در رنگ ها و طرح های متنوعی بر اساس سلیقه و خواست مشتری، اجرا شود. پیشنهاد میکنیم که از این نوع صفحه کابینت فقط در صورتیکه طرح های حجیم یا رنگی دقیقا مشابه با کابینت میخواهید، استفاده کنید.
 • صفحه کابینت چوبی: جنس این نوع از صفحه کابینت از چوب طبیعی می باشد و در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود. صفحه کابینت چوبی در دسته صفحه کابینت های لاکچری نیز قرار می گیرد. زیرا از زیبایی و قیمت بالایی برخوردار می باشد. تیم ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، قادر به ساخت کابینت هایی با بهترین طرح می باشند که میتوانند زیبایی فوق العاده ای را خلق کنند.

ویژگی های صفحه کابینت خوب و مناسب

ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان

یکی از ویژگی های ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، کیفیت بالای آنها می باشد. در ذیل چند مورد از ویژگی های یک صفحه کابینت مناسب را بیان می کنیم:

 • مقاومت در برابر خراشیدگی: یک صفحه کابینت خوب بایستی در برابر خراشیدگی مقاوم باشد. یکی از نمونه های این نوع صفحه کابینت، کوارتز است که خش پذیر نمی باشد ولی صفحه کابینت کورین، خش پذیر می باشد.
 • مقاومت در برابر لکه: معمولا صفحات کابینت با کیفیت در برابر لکه، مقاومت خوبی دارند. ولی اگر قصد استفاده از صفحات کابینت سنگ طبیعی را دارید، از سنگ های پایه آهکی استفاده نکنید. این نوع سنگ ها با گذشت زمان، خورده شده و لکه پذیر می شوند.
 • مقاومت در برابر ضربه: از نمونه های صفحه کابینت مقاوم در برابر ضربه، سنگ مصنوعی طرح کوارتز است.
 • مقاوم در برابر حرارت: از جمله صفحات کابینت مقاوم در برابر حرارت، شامل صفحات کابینت شرکتی با روکش ملامینه، صفحات سنگ طبیعی و صفحات سنگ مصنوعی می شود. توجه کنید که صفحات کابینت پی وی سی، مقاومت زیادی در برابر حرارت ندارند.

دیگر ویژگی های صفحه کابینت خوب

 • مقاوم در برابر رطوبت: صفحات pvc, مقاومت بالایی در برابر رطوبت از خود نشان می دهند. ولی صفحات کابینت با مغزی ام دی اف، حساسیت بالایی در برابر رطوبت دارند. به همین دلیل، لازم است که روکش با ضخامت و جنس مناسبی در این نوع از صفحه به کار برود و تا زیر صفحه، این روکش کشیده شود.
 • قابلیت ابزار خوری: برخی از صفحات کابینت به دلیل برخورداری از مقاومت بالا و بافت سفت، از قابلیت ابزار خوری کمی برخوردارند. از نمونه این صفحات، میتوان به صفحات سنگ طبیعی و طرح کوارتز سنگ مصنوعی اشاره نمود.
 • آنتی باکتریال بودن: یکی از نمونه های صفحه آنتی باکتریال، سنگ کورین است.
 • عمر مفید: صفحات کابینتی که در برابر نفوذ رطوبت آسیب پذیری بالایی دارند، دارای عمر مفید کمتری هستند. مانند صفحات کابینتی با مغزی ام دی اف
 • نصب آسان: صفحات کابینتی شرکتی و دست ساز، از قابلیت نصب آسانی در مقایسه با صفحات سنگ طبیعی و مصنوعی برخوردار هستند.
 • قابلیت یکدست شدن محل درز: صفحات کابینت سنگ مصنوعی کورین، شکل پذیری بالایی دارند و با متصل کردن دو قطعه به یکدیگر، درز آن پنهان می شود. ولی در سنگ های طبیعی و طرح کوارتز نمیتوان این درز را محو کرد و مشخص می باشد.
 • قیمت: از دیگر فاکتورهایی که تاثیر بالایی در انتخاب نوع صفحه کابینت دارد، قیمت آن است. در ادامه مقاله به توضیحاتی در این زمینه، خواهیم پرداخت.

قیمت صفحات کابینت چقدر است؟

در اصفهان نیز مانند سایر مناطق، قیمت صفحات کابینت بر اساس فاکتورهایی تعیین می شود و متغیر می باشد. به همین علت، نمیتوان قیمت ثابتی برای آن ارائه داد. همانطور که میدانید، صفحات کابینت دارای انواع مختلفی هستند که هر یک، از ویژگی ها و کاربردهایی برخوردار می باشند. بنابراین طبیعتا هر یک، با قیمتی متفاوت از دیگری به فروش می رسد. جنس، طرح، ابعاد، میزان دستمزد نصاب، شرایط اقتصادی، هزینه مواد اولیه و… از جمله فاکتورهای مهم در تعیین قیمت صفحات کابینت می باشند. پس لازم است که در هنگام انتخاب آن، به ویژگی ها و سلیقه خودتان توجه کنید و صفحات کابینتی با قیمت مناسب خریداری نمایید.

عوامل موثر بر تعیین قیمت ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان

ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان با قیمت های مختلفی صورت می گیرد و عوامل بسیاری در تعیین قیمت آن موثر می باشند. نوع طراحی کابینت، ابزارآلات و تجهیزات لازم، متراژ و ابعاد کابینت سازی و… از جمله مهمترین فاکتورهای موثر در این زمینه به شمار می روند. در ادامه به توضیح کاملتری در این باره می پردازیم.

 • نوع طراحی کابینت: کابینت سازی با روش های متعددی انجام می شود ولی یکی از مهمترین این روش ها، کابینت سازی به سبک مدرن و کلاسیک است. کابینت سازی کلاسیک در مقایسه با نوع مدرن آن، دارای ظرافت و زحمت بیشتری می باشد. از این رو، از قیمت و دستمزد بالاتری برخوردار است. همچنین انجام دادن طراحی کابینت توسط طراحی داخلی، هزینه متفاوتی از هزینه مصوب اتحادیه کابینت سازان خواهد داشت.

دیگر عوامل موثر بر تعیین قیمت

 • متراژ کابینت سازی: یکی از موارد مهم در قیمت کابینت سازی، متراژ آن می باشد. به طور کلی، قیمت ساخت کابینت و نصب آن، بر اساس میزان متراژ آن تعیین می شود. با بیشتر شدن متراژ، تجهیزات و متریال های بیشتری لازم می شود. در نتیجه حجم کار نصاب نیز افزایش پیدا می کند. البته لازم به ذکر است که امروزه با وجود آپارتمان ها و محدود بودن فضای نصب کابینت، این موضوع تاثیر چندانی بر قیمت کابینت سازی نخواهد داشت.
 • متریال لازم برای ساخت کابینت: اینکه چه نوع متریالی برای ساخت کابینت را انتخاب کنید، در تعیین قیمت آن موثر خواهد بود. ام دی اف، هایگلاس ایرانی و خارجی، نئوپان روکش دار، چوب، شیشه، پی وی سی، استیل، فلز گالوانیزه و… انواع متریال های به کار برده شده در کابینت سازی می باشد. هر یک از این متریال ها قیمت متفاوتی دارند و انتخاب هر کدام، به سلیقه و میزان بودجه مشتری بستگی دارد.
 • محل نصب کابینت: از نظر محل نصب، کابینت ها به دو نوع کابینت زمینی و دیواری تقسیم بندی می شوند. همانطور که از نام این کابینت ها مشخص است، کابینت های زمینی بر روی زمین قرار می گیرند. کابینت های دیواری نیز در ردیف بالا و به دیوار نصب می شوند که امروزه در اغلب خانه ها، این نوع کابینت به چشم می خورد. پس در تعیین قیمت ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، محل قرار گیری کابینت نیز مهم می باشد.

مدت زمان تحویل پروژه توسط کابینت ساز در اصفهان

ساخت و نصب کابینت ساز، پروسه و فرایندی زمانبر است، بنابراین اگر برای انجام این کار عجله دارید و میخواهید در مدت زمان کوتاهی کابینت شما نصب و اجرا شود، بهتر است که این موضوع را با کابینت ساز در میان بگذارید. به این نکته توجه داشته باشید که مدت زمان تکمیل فرایند ساخت کابینت به متراژ آشپزخانه و طرح انتخابی شما بستگی دارد. میتوانید برای اطلاع از زمان دقیق اتمام ساخت کابینت، با کابینت ساز خود در اصفهان مشورت کنید و اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید. به طور کلی، ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان در مدت زمان مناسبی به پایان می رسد. در صورتیکه مدتی هم به طول انجامد، به دلیل کیفیت و ویژگی های خوب تیم اصفهانی ارزشش را دارد.

نتیجه گیری

زیبایی محیط خانه برای تمامی افراد، از اهمیت بالایی برخوردار است و همواره برای افزایش این زیبایی تلاش می کنند. آشپزخانه یکی از بخش های مهم خانه به شمار می رود که مرتب بودن و زیبایی آن، تاثیر بسیار زیادی دارد. یکی از مواردی که سبب افزایش زیبایی آشپزخانه می شود، کابینت بوده و میزان زیبایی آن بستگی به تخصص و مهارت کابینت ساز دارد. امروزه قیمت متریال هایی مانند چوب، بسیار بالا می باشد و باید برای اجرای دکوراسیون داخلی به افراد متخصص مراجعه نمود. متخصصان ساخت و نصب صفحات کابینت در اصفهان، به شما کمک می کنند تا پروژه مد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت اجرا کنید.

دیگر خدمات ما

تولید سنگ کورین در اصفهان

سنگ مارمونایت در اصفهان

سنگ کوارتز در اصفهان

نمایندگی سنگ SPL  در اصفهان