وبلاگ

بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما در اصفهان | برای نمای داخلی و یا خارجی ساختمان در کنار سنگ های طبیعی از سنگ های مصنوعی نیز استفاده می شود. سنگ های مصنوعی بنا به دلایلی چون طول عمر زیاد، مقاوم در شرایط متفاوت اب و هوایی، رنگ های متنوع، ظواهر محصر به فرد و زیبا ، مقرون به ضرفه و … مورد توجه بسیاری از مصرف کنندگان قرار کرفتند و بازار فروش خوبی را در داخل کشور به خود اختصاص دادند. انتخاب بهترین سنگ مصنوعی نما وابسته به مسائل زیادی است. قبل از انتخاب سنگ مصنوعی نما ابتدا باید شرایط و ویژگی های مورد نیاز خود را مشخص کنید و سپس با بررسی مشخصات سنگ مصنوعی نما بهترین آن را متناسب با شرایط انتخاب کنید. تیم تولیدی سنگ مصنوعی مهراز استون در ادامه مطلب به شما کمک میکند انتخاب و خرید بهتری را تجربه کنید.

سنگ مصنوعی نما چیست؟

قبل از این که به مبحث انواع و بهترین سنگ مصنوعی نما بپردازیم، بهتر است که به طور خلاصه و جامع سنگ مصنوعی را برای شما تعریف نماییم. هدف از تولید سنگ مصنوعی نما بهبود عملکرد و رفع نواقص موجود در سنگ های طبیعی بود. سنگ های مصنوعی نما در واقع از خرده و تکه های سنگ های طبیعی که طی فرایند ها با افزودنی های شیمیایی ترکیب میشوند، ساخته میشوند. استفاده و افزودن ترکیباتی مانند سیمان ، پلیمر ، رنگ ، رزین و … در حین ساخت سنگ های مصنوعی سبب ایجاد رنگ ها و طرح های متنوع سنگ های مصنوعی نما شده است.

 سنگ مصنوعی بر خلاف سنگ های طبیعی از وزن بسیار کمتری برخوردار هستند و احتمال شکستگی و ترک خوردن در انها بسیار ضعیف است. در واقع سنگ های مصنوعی از مقاومت و دوام بالاتر برخوردارند و به دلیل وزن بسیار کم سبب می شوند وزن کلی سازه کاهش یابد. یکی از ملاک های ساختمان های ضد زلزله وزن کم و سبک سازی آنها است. همچنین سنگ مصنوعی در مدت زمان کمتر و با سهولت بیشتری نصب می شود.

سنگ های مصنوعی نما به دو بخش سنگ های نمای داخلی و خارجی تقسیم میشوند. یکی از موارد بسیار مهم در هنگام انتخاب و خرید بهترین سنگ مصنوعی نما فضای مورد استفاده شماست. در ادامه با انواع سنگ های مصنوعی نمای داخلی و خارجی اشنا میشویم.

سنگ مصنوعی کوارتز

اولین سنگی که در این مطلب قصد معرفی آن به شما عزیزان را داریم، سنگ مصنوعی کوارتز است که ترکیباتی همچون سنگ دانه سیسلیس، سنگ دانه کوارتز، سنگ دانه معدنی، پیگمنت ها و موادی از جنس پلیمر تشکیل میشود. این مواد پس از اینکه توسط میکسر های قوی با یکدیگر ترکیب شدند، تحت تاثیر فشارهای بالا، لرزش های شدید، وکیوم و در نهایت پروسه پولیش، سنگ مصنوعی کوارتز را به وجود می آورند.

اصلی ترین ماده تشکیل دهنده سنگ مصنوعی کوارتز سلیس است. و از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است در برابر ضربات احتمالی مقاوم است. یکی دیگر از  ویژگی های این سنگ استحکام و مقاومت بالا در برابر سایش، خط و خش بر روی سنگ، خوردگی، برخورد با اسید، برخورد با قلیا، عدم درز، شکاف و عدم تجمع باکتری بر روی سنگ می باشد.  سنگ مصنوعی کوارتز همچنین کاربرد های دیگری در صنایع سنگ های قیمتی و شیشه سازی نیز دارد.

سنگ مصنوعی کورین

بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما

یکی از انواع سنگ مصنوعی نمای داخلی، کورین اورانوس است.سنگ کورین در واقع نوعی سنگ مهندسی شده است که در ساخت آن از ترکیباتی همچون پلیمرهای آکریلیک، مواد معدنی، بوکسیت، تری هیدرات آلومینیوم و رنگدانه ها استفاده میشود. تولیدی مهرازاستون از محدود تولیدکنندگان این سنگ در ایران است.  این سنگ به دلیل فرایند سخت تولید بیشتر به صورت وارداتی موجود میباشد. اما مهرازاستون با بهترین کیفیت و قیمت این سنگ را در کشور خودمان به تولید میرساند.

از مهم ترین ویژگی سنگ مصنوعی کورین که برای نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد می توان به مواردی همچون توانایی در انتقال نور، قابلیت شکل پذیری بالا و مقاومت بالا در برابر اسید به خصوص اسید قوی مانند سولفوریک اسید اشاره نمود. از این سنگ به طور گسترده ای در نمای داخلی ساختمان اعم از سطح رویی کابینت، سطح رویی اپن آشپزخانه، استفاده در طراحی سینک ظرفشویی، ساخت روشویی، ساخت وان و … استفاده می شود.

سنگ مصنوعی مرمر و گرانیت

سنگ گرانیت و مرمر از جمله سنگ هایی هستند که به صورت طبیعی وجود دارند. اما در خصوص تولید نوع مصنوعی آن ها سنگ های طبیعی با ترکیبات پلیمری و نانو ترکیب میشود و جلوه ای مانند سنگ طبیعی میسازند. بیشتر مواقع از سنگ های مصنوعی مرمر و گرانیت به عنوان سنگ اپن آشپزخانه، سنگ ظرفشویی، سرویس بهداشتی و … استفاده می شود که شکل و رنگ آن ها بسیار زیبا و خیره کننده است. در حال حاضر سنگ های مصنوعی نقش پررنگی در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می روند.

سنگ مصنوعی اونیکس

اونیکس از ترکیب دو سنگ مرمر و کورین مصنوعی به وجود می آید. به دلیل زیبایی و دوام بالا جایگاه محبوبی در طراحی نمای داخلی و خارجی خانه پیدا کرده است. معمولا از سنگ نمای اونیکس در نمای داخلی خانه برای دیوارپوش و پارتیشن استفاده میکنند. به کار بردن این سنگ جلوه خیره کننده ای به نمای خانه میدهد. همچنین

سنگ مصنوعی مارمونایت نما

سنگ مصنوعی مارمونایت از ترکیب کورین و کوارتز تولید میشود. این سنگ به دلیل دارا بودن ویژگی سنگ های کوارتز و کورین و زیبایی چشمگیر در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مهندسان طراحی داخلی ساختمان قرار گرفته است. و میزان استفاده از این سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی پیشرفت چشم گیری داشته است. به طوری که میتوان ادعا کرد که سنگ مارمونایت سهم بسیار زیادی را در زیباسازی فضای دکوراسیون داخلی به ویژه در آشپزخانه های ساختمان ها مسکونی دارا میباشد. اگر به دنبال به کار بردن سنگ مصنوعی شیک با تلفیقی از طراحی مدرن و سنتی هستید ، این سنگ میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

سنگ مصنوعی پلیمری

اخرین مورد در این مطلب سنگ مصنوعی پلیمری است. بعضا این سنگ با اسم های سنگ مهندسی، سمنت پلاست و یا سیمان پلیمری شناخته میشود. این سنگ مصنوعی با استفاده از مواد نانو ، رزین و ترکیبات پلیمری ساخته می شود. . رزین در ساخت این سنگ مصنوعی در واقع نوعی چسب است که باعث ایجاد پیوند های قوی بین مولکول های آن میشود. علاوه بر آن سبب شفافیت سطح سنگ و عدم نفوذ پذیری آب می گردد. سنگ های مصنوعی پلیمری در برابر اشعه نور خورشید و رطوبت بسیار مقاوم می باشند. سنگ مصنوعی پلیمری از نظر رنگ متنوع است. از این رو کاربرد فراوانی در نما و دکوراسیون ساختمان دارد.

دلیل اهمیت نمای ساختمان

بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما

نمای هر سازه و ساختمان علاوه بر بخش زیباسازی نشانگر هویت و اصالت یک ساختمان نیز هست و خلاقیت و ذوق هنری معمار یا سازنده ملک را به نمایش میگذارد. مصالح و متد های مختلفی برای ساخت و زراحی نمای ساختمان وجود دارد که هر یک مزایا و معایبی را با خود به همراه می آورند. از آنجایی که کاربری هر ساختمان و محل ساخت آن با دیگری متفاوت است ، برخی از نما ها  در هر بخشی از کشور بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. انتخاب نمای ساختمان میتواند سازه شمارا از دیگر ساختمان های هم جوار متمایز سازد. همچنین انتخاب شما باید به شکلی باشد که نظم و قاعده دیگر ساختمان های هم جوار را برهم نزند.

یکی دیگر از دلایل اهمیت بالای بهترین نمای ساختمان بحث انتقال انرژی یا همان سرمایش و گرمایش سازه است. دقت کنید متریالی که برای نما مورداستفاده قرار می‌دهید چه ضریب انتقالی دارد و برای چه شرایط آب‌وهوایی قصد انتخاب نما دارید. برای مثال نمای آجری یکی از پر مصرف ترین نماهای بازار میباشد که هم در شرایط آب هوایی گرم و هم سرد قابل استفاده میباشد.

نمای داخی ساختمان نیز همانند هویت اصلی هر ساختمان است. به کار گیری مناسب ترین امکانات در کنار زیباسازی امری ضروری برای طراحی و اجرای نمای داخلی میاشد. استفاده از سنگ های مصنوعی برای نماهای داخلی و خارجی انتخابی بسیار هوشمندانه و کارآمد میباشد. چرا که تنوع بسیاری در طرح و رنگ دارند و در طراحی نمای داخلی و خارجی میوانند درست طبق تصورات و طراحی های شما اجرا شوند. توجه داشته باشید که به هنگام انتخاب طرح و نوع نما چه داخلی چه خارجی باید دقت کافی به خرج داد، چرا که برای مدتی طولانی ماندگار هستند و باید به نحوی انتخاب شوند که باعث خستگی و یا خسارت نشوند.

ویژگی های بهترین سنگ مصنوعی نما

بهترین سنگ مصنوعی نما

همانطور که گفتیم، برای انتخاب بهترین نوع سنگ مصنوعی برای نما به موارد بسیاری باید توجه داشت. برخی از عوامل ممکن است کوچک به نظر رسند اما در انتخاب دقیق تر بسیار تاثیر گار هستند. با توجه به تمامی ریز نکات هم خرید بهتری را تجربه میکنید و هم پس از استفاده رضایت کامل خواهید داشت. اولین مورد قابل توجه شما میبایست انتخاب تولیدی و فروشنده عالی باشد. زیرا ا انتخاب درست تولیدی ،  میتوانید با انتخاب هر نوع سنگ مصنوعی از کیفیت و قیمت محصول مطمئن باشید. از دیگ عوامل تاثیر گذار در انتخاب بهترین سنگ مصنوعی نما به عوامل زیر میتوان اشاره کرد :

دوام و ماندگاری سنگ مصنوعی نما

دوام و مقاومت سنگ مصنوعی نما یکی از مهم ترین مواردی که در انتخاب سنگ مناسب باید به آن توجه داشت. انتخاب سنگ مصنوعی مناسب شرایط و موقعیت درست از هزینه دوباره و اضافی جلوگیری میکند و همچنین زیبایی محیط را همیشه حفظ میکند. علاوه بر انتخا صحیح نوع سنگ مصنوعی ، انتخاب تولیدی با کیفیت و معتبر در ماندگاری کیفیت و استحکام سنگ مصنوعی نما تاثیر گذار است.

 شرایط آب و هوایی

سنگ هابا توجه به نوع و مواد و ساختار ساختشان دارای خصوصیات متفاوت و درجه مقاومت مختلف میباشند. قبل از انتخاب و استفاده از سنگ های نمای مصنوعی میبایست خصوصیات هر یک را بررسی کرده و سپس با توجه به نیاز خود و شرایط آب و هوایی محل سازه ، بهترین انتخاب را داشته باشید. چرا که شرایط آب هوایی در طول عمر نما به خصوص نمای خارجی بسیار تاثیر گذار است.

  • مناطق سردسیر:

از آنجایی که در مناطق سرد میزان بارش برف و باران بیشتر است، سنگ مصنوعی نما برای این مناطق باید از دوام ومقاومت بالایی برخوردار باشند. سنگ هایی با تخلخل کمتر برای این محیط ها مناسب تر است. زیرا در غیر اینصورت باران درون حفره ها گیر میکند و در صورت سردتر شدن هوا موجب ترک خوردن و شکستگی سنگ می شود. با در نظر گرفتن این موارد بهترین سنگ نما برای این مناطق به ترتیب سنگ گرانیت،سنگی چینی و سنگ تراورتن است. بهتر است از رنگ های تیره تر این سنگ ها به منظور حفظ گرمای ساختمان استفاده کرد.

  • مناطق گرمسیر:

به دلیل گرمای زیاد در این مناطق مهم ترین نکته رنگ سنگ است.  در انتخاب بهترین سنگ نما برای این مناطق بر خلاف مناطق سردسیر  باید رنگ های روشن تر مثل سفید و کرم انتخاب کرد.  رنگ های تیره باعث جذب نور و گرما میشوند و باعث افزایش دمای کل ساختمان میشوند. علاوه بر این در این مناطق به دلیل تابش شدید آفتاب در صورت استفاده از سنگ های تیره به مرور زمان موجب رنگ پریدگی سنگ و از دست دادن زیبایی آن می شود. به همین خاطر بهترین سنگ ها به این منظور سنگ های تراورتن پس از آن چینی است. اما سنگی مانند گرانیت گرما را در خود نگه می دارد.

  • مناطق شرجی و مرطوب:

سنگ مصنوعی مناسب نما در استان های شمالی و مناطقی که رطوبت و بارش باران زیادی دارند ، باید دارای تخلخل مناسب و وزن کمی باشد. اگر تخلخل سنگ مناسب نباشد مانع از چسبیدن به ملات میشود. همچنین با گذشت زمان رطوبت به نما نفوذ میکند و سنگ از نما جدا می شود. با این وجود حتما باید تخلخل های روی سنگ رزین خورده باشند تا از نفوذ آب به داخل سنگ جلوگیری شود و از انقباض آب در شب و ترک خوردگی سنگ جلوگیری شود.

همخوانی سنگ مصنوعی نما با معماری

سنگ مصنوعی نما باید متناسب طرح اجرایی معمار ساختمان باشد. زیرا انتخاب صحیح سنگ مصنوعی نما باعث جلوه زیباتر نمای ساختمان و راحت تر انجام شدن پروژه میشود. برای انتخاب صحیح سنگ برای سبک های متفاوت میتوانید از معمار پروژه و یا مشاوران تیم مجرب مهرازاستون کمک بگیرید.

بهترین سنگ مصنوعی نمای داخلی

همانطور که متوجه شدید ،انتخاب سنگ مصنوعی نما در واقع یک بحث سلیقه ای و کاملا وابسته به شرایط است. ممکن است سنگی در مناطق سردسیر بهترین نوع باشد اما همان سنگ در منطقه ای دیگر بسیار اسیب پذیر و فاقد زیبایی باشد. اما به عنوان تولید کننده پیشتاز و نمایندگی سنگ مصنوعی spl و نما، میتوانیم سنگ مارمونایت را معرفی کنیم. این سنگ از جمله سنگ ها مصنوعی خاص و بسیار محبوب برای دکور و نمای داخلی است. به دلیل دارا بودن ویژگی ها و مزایای هر دو سنگ استفاده شده در ساخت آن ، بسیار زیبا و کاربردی است.

کلام پایانی

همان طور که اشاره نمودیم سنگ های مصنوعی از نظر رنگ، طرح، مدل، جنس، کیفیت، کاربرد و … متنوع می باشند. در این مطلب به انواع سنگ مصنوعی نما و معرفی برخی از بهترین های آنها با ذکر ویژگی ها پرداختیم. انتخاب و تصمیم گیری برای انتخاب و خرید سنگ مصنوعی نما کاملا به عهده خود شما میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با همکاران ما در ارتباط باشید و از مشاوره خرید رایگان بهره مند شوید. مهراز استون یکی از تولید کننده های پیشتاز در تولید انواع سنگ های مصنوعی میباشد. که به ارائه سنگ های مصنوعی متنوع با کیفیت قیمت مناسب به شما عزیزان مفتخر است. شما میتوانید انواع سنگ های معرفی شده در همین مطلب را به راحتی در سایت مهرازاستون پیدا و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *